Жемчужненська гімназія Юр'ївського ліцею
Наша школа: минуле і сьогодення
Найперші відомості про існування школи на території Жемчужненської сільської ради відносяться до другої половини ХІХ ст. В селі Кіндратівка, при церкві відкрили двокласну церковно-приходську школу. Де вчителем був дяк, і навчав основам пмсьма, арифметики, читання та закону Божого. В 1908 році спільними зусиллями сільської громади та церковного приходу побудовано нову школу (через дорогу від церкви) із червоної цегли, під залізним дахом. В школі були 4 навчальні класи, кімната для вчителів, вчительська квартира. Опалення школи здійснювалося коштом сільської громади.
Перед революцією 1917 року була відкрита ще одна школа на території с. Воскресенка. Діти навчались при церкві, після встановлення радянської влади церкву закрили, а школу перевели в пустуючий дім священника. Школа мала 4 класи. До початку Великої Вітчизняної війни Кіндратівська школа стала семирічною. На подвір'ї школи з'явилося ще декілька споруд: майстерня, кладова та ще один навчальний корпус з двома класами.
На початку 30-х років були відкриті початкові школи в селах Жемчужне, Василівка. Початкові школи в селах Воскресенка та Василівка проіснували до середини 60-х рр. ХХ ст., а потім були закриті. Кіндратівська семирічна школа призупиняла свою роботу в період Великої Вітчизняної війни - з 07.09.1941 - по жовтень місяць 1943 року. По закінченю війни в школі відкрили вечірнє відділення для бажаючих отримати середню освіту. Вечірня школа функціонувала до середини 60-х рр. З 1958 року школа стала 8-річною.
Довгий час директором школи була Манько Галина Григорівна, вчитель укр. мови та літератури, а потім із 1962 директором школи призначили Бабич Миколу Григоровича, вчителя рос. мови та літератури. В школі довгий час працювали (по 30 років і більше) подружжя Жорник Іван Опанасавич, вчитель географії та історі, Галина Данилівна - вчитель біології та хімії; Сиротченко Марія Павлівна - вчитель рос. мови та літератури; Ананченко Любов Олексіївна - вчитель укр. мови та літератури, завуч школи; Полив'яна Марія Петрівна - вчитель математики; Приймак Феня Костянтинівна - вихователь ГПД; Агеєви Микола Андрійович - вчитель праці та креслення та Катерина Костянтинівна - вчитель початкових класів; Кисленко Галина Михайлівна - вчитель початкових класів; Земляний Василь Степанович - вчитель фізичного виховання.
В 50-х роках в школі працював Палеха Олексій Пилипович,"Відмінник освіти УРСР", в 60-х роках його призначили директором Юр'ївської СШ, а потім завідуючим Павлоградським РВО.
В школі діяла комсомольська та піонерська організація ім. П. Поповича. Працювали гуртки, спортивні секції, кролеферми. Жодне свято не проходило без концерту учасників шкільної художньої самодіяльності. Спортсмени школи займали призові місця не тільки на районних та обласних змаганнях, а й на спартакіадах республіканського рівня: Колісник К.В. - майстер спорту з легкої атлетики, Кисленко О.М. - в майбутньому став транером збірної РСФСР з плавання.
В школі навчались видатні люди: Василенко (Шляпін) Валентин Іванович - працівник МЗС СРСР, дипломат. Після розпаду СРСР - радник президента Росії Єльцина та Путіна, поет, письменник, член союзу письменників Росії; Сахань Іван Якович - трудову діяльність розпочав на комсомольській роботі ( від району до ЦК ВЛКС). В незалежній Україні - міністр праці та соціального захисту населення(за президенства Кравчука Л.М. та Кучми Л.Д.).
В 1967 році збудовано новий корпус школи, з кабінетною системою. На початку 80-х років іде підготовча робота з будівництва нової школи на центральній садибі колгоспу "Росія" в с. Жемчужне. В 1986 році будівництво велося прискореними темпами (методом "народної будови"), за підтримки правління колгоспу "Росія" голова колгоспу Качан В.С. та районної влади. Будівництво вела організація ПМК - 15.
1 вересня 1987 року в с. Жемчужне відкрито неповну середню школу. Школу в с. Кіндратівка закрили. З 1989 року школа отримала статус - середньої. Першим директором школи була Лютенко В.О., завучем - Ананченко Л.О.
Школа має 11 кабінетів, їдальню, спортзал, бібліотеку, кабінет інформатики. Школу відвідують діти із сіл: Жемчужне, Кіндратівка, Василівка. Підвіз здійснюється шкільним автобусом.